74 646 58 30
Cenniki Pliki do pobrania Zostań naszym przedstawicielem/ projektantem
Jesteś w: Strona główna
Nasza oferta
Aktualności
Życzenia Wielkanocne
Ciepłych i pełnych radości Świąt Wielkiej Nocy, a także wielu radości i satysfakcji w życiu zawodowym i prywatnym
czytaj więcej >
Informacja dot. przetargu na Ramiona Pomiarowe 3D
Informujemy, że w wyniku przetargu ogłoszonego od 12.12.2017 do 27.12.2017 w siedzibie firmy oraz na stronie internetowej został
czytaj więcej >
Zawiadomienie o wszczęciu postępowania na udzielenia zamówienia
  Zapraszamy oferentów do zapoznania się z Naszym zapytaniem ofertowym dotyczącego projektu realizowanego w ramach Regionalnego
czytaj więcej >
Międzynarodowe targi ENERGETAB 2017
Firma PROMONT zaprezentowała swoje wyroby i technologie na Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2017.
czytaj więcej >
O nas

Firma PROMONT powstała w 1988 roku jako samodzielne biuro projektowe. Zakresem objęto rynek systemów techniki powietrza. Nasze rozwiązania znalazły zastosowanie w obiektach przemysłowych różnych branż, od przemysłu lekkiego po ciężki oraz użyteczności publicznej.

W wyniku dynamicznego rozwoju w 1994 roku firma rozpoczęła produkcję urządzeń i instalacji oraz zaczęła oferować ich końcowy montaż u klienta.

W roku 2001 uruchomiono produkcję jednych z najważniejszych elementów urządzeń klimatyzacyjno-grzewczych, którymi są
wymienniki ciepła. Znalazły szerokie zastosowanie w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Oprócz urządzeń określonych w typoszeregach, produkujemy również wymienniki ciepła na zamówienie, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Mogą pracować jako nagrzewnice, chłodnice, parowniki lub skraplacze. Wykonywane przez nas wymienniki ciepła charakteryzują się solidną konstrukcją oraz wysoką sprawnością.

W tym samym roku firma zakupiła pierwszą wycinarkę laserową. Cięcie laserowe zdecydowanie zwiększyło szybkość i jakość wytwarzanych urządzeń klimatyzacyjno-grzewczych. Duża dokładność oraz powtarzalność wykrawanych elementów jaką gwarantuje cięcie laserowe, zapewniają wysoką jakość produktów. Wykorzystywane jest zarówno na potrzeby produkcji własnej, jak również w celu świadczenia usług dla innych podmiotów.
Cięcie laserowe pozwala na wykrawanie detali o bardzo skomplikowanych kształtach, dzięki czemu metoda ta znajduje szerokie zastosowanie w produkcji różnego rodzaju urządzeń.

Uzupełnieniem parku maszynowego są urządzenia do obróbki skrawaniem oraz automatyczna linia umożliwiająca malowanie proszkowe elementów. Wysoka estetyka malowanych powierzchni sprawia, że malowanie proszkowe znalazło szerokie zastosowanie w produkcji różnego typu urządzeń.
Malowanie proszkowe pozwala na uzyskanie powierzchni o wysokiej jakości, trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Zalety tej technologii sprawiają, że malowanie proszkowe stało się bardzo popularną metodą zabezpieczania elementów przed wpływem czynników zewnętrznych.

Wraz z rozszerzeniem zakresu działalności zwiększeniu uległa również grupa odbiorców, którą stanowią obecnie zakłady przemysłu papierniczego, ciężkiego, włókienniczego, rolno-spożywczego oraz zakłady użyteczności publicznej.

Oferujemy Państwu kompleksowe usługi począwszy od etapu doboru i projektowania, poprzez wykonawstwo i montaż, a kończąc na obsłudze gwarancyjnej i pogwarancyjnej. Nowoczesny i wydajny park maszynowy pozwala nam na realizację zamówień, dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów, zapewniając jednocześnie wysoką jakość oferowanych produktów.

© 2018 PROMONT
strony internetowe Wałbrzych
HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
Wymienniki ciepła, cięcie laserowe